Головна сторінка                                                                                                                                          кодування сторінки -  UTF-8    

 

Інформація для ЗМІ

Дошка оголошень

Відшкодування ставок  кредиту

Регуляторна політика

Ліцензування

Дозвільна система

Туризм на Київщині

EURO-2012 in Ukraine

Форум

Актуальні теми:

Небезпечні партнери в бізнесі

Как помочь предпринимателю в условиях кризиса?

Анекдоти про бізнес

На запрошення Японського Агентства Міжнародного Співробітництва (JICA) та в рамках навчальної програми “Управління виробництвом в Японії”, за відповідним погодженням Держкомпідприємництва України, з 01.03.2009 по 15.03.2009 відбувся візит Голови Представництва Держкомпідприємництва у Київській області Петрушенко Дмитра Михайловича до Японії.

Метою поїздки слугувало вивчення досвіду Японії в таких сферах:

- управління виробництвом та якістю продукції; ( система «5S» підтримки порядку).

- маркетинг та підготовка кадрів;

- особливості підтримки підприємств визначених галузей;

- можливість ознайомлення на практиці з системами та механізмами ефективного управління виробничим процесом через відвідування приватних компаній Японії.

У ході  візиту відбулася робоча зустріч Голови Представництва з керівництвом  Японської Організації зовнішньої торгівлі (JETRO), яка створена для сприяння  експортно-імпортним операціям та інвестиціям як в економіку Японії, так і в економіку інших країн. За результатами зустрічі, з нашого боку виникла зацікавленість щодо перспектив можливого залучення японських інвестицій в будівництво підприємств на території Київської області.

Голова Представництва ознайомився з досвідом Японії у сфері підтримки підприємництва у визначених галузях виробництва, управління процесом виробництва, створення сприятливої інфраструктури.

Також японські колеги дали можливість ознайомитись з особливостями функціонування системи «5S» на деяких японських підприємствах, а також, на прохання Петрушенка Д.М., надали свої пропозиції щодо доцільності та можливості запровадження аналогічного підходу на підприємствах України.

Крім цього, в ході поїздки Голова Представництва, з метою сприяння розповсюдженню в Україні найуспішнішого японського досвіду, ознайомився з новітніми підходами японських управлінців до організації менеджменту і кадрової політики, управління виробництвом та якістю продукції. 

Дмитро Михайлович, яке у вас склалося враження від поїздки в Японію? Який рівень розвитку підтримки підприємництва з боку влади в Японії?

По-перше, що відразу кидається на очі, це гостинність японського народу, велика працелюбність та готовність до самовдосконалення заради розвитку держави.

По-друге, що стосується влади, то з її боку відчувається надзвичайне опікування малим та середнім бізнесом, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу, відкриття бізнес-інкубаторів, бізнес-центрів, впровадження всіляких програм з підтримки розвитку підприємництва (у т.ч. проводяться навчальні семінари, тренінги для підприємців та ін.), створення прийнятних умов кредитування – для тих хто прагне відкрити або розширити свою справу працює пільгове кредитування, чітко вирізняється підтримка бізнесу через законодавчу систему. Як наслідок – створюються нові робочі місця та здійснюється підтримка людей з обмеженими можливостями (інвалідів).

Японія є прикладом того як можна розвивати та підтримувати бізнес в Україні.

 Після поверненя у Вас була зустріч в Українсько-Японському центрі, якій результат цієї зустрічі?

Результатом зустрічі стала домовленість про проведення навчальних семінарів (тренінгів) для підприємців, державних службовців України та сусідніх держав, зокрема Польщі та Угорщини, де розташовані Японські підприємства. Що стосується можливого інвестування в розвиток підприємництва Київщини, на мою думку,  ця розмова викликала певний інтерес з японської сторони, про що свідчило неодноразове повернення до даного питання по завершенню основної теми зустрічі. Також відбулася розмова з представниками JETRO (японська урядова організація сприяння експорту, імпорту та інвестиційній діяльності), де обговорювались перспективи відкриття філій підприємств із західної Європи у Київській області.

Загалом, можу сказати, що ті зв’язки та досвід, які були набуті під час перебування в Японії не тільки можливо, але й потрібно використовувати для подальшої підтримки та розвитку підприємництва Київщини.

Брожко Каріна

 

При публікації посилання на сайт Представництва є обов'язковим і відповідає нормам захисту авторських прав, визначених законодавством України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт створено та підтримується за власної ініціативи

співробітників представництва Держкомпідприємництва України

у Київській області

Погода в Украине
поисковая система АПОРТ
Powered By UcozCopyright MyCorp © 2008