Головна сторінка                                                                                                                                                   кодування сторінки -  UTF-8

 

Інформація для ЗМІ

Дошка оголошень

Відшкодування ставок  кредиту

Регуляторна політика

Ліцензування

Дозвільна система

Туризм на Київщині

EURO-2012 in Ukraine

Гаряча лінія

Форум

Актуальні теми:

Небезпечні партнери в бізнесі

Как помочь предпринимателю в условиях кризиса?

Анекдоти про бізнес

 

АНТИКРИЗОВІ   ЗАХОДИ

виконані  з 01 лютого по 01 травня 2009 року

 

 

Проблема

та її суть

Вжиті заходи

Стан опрацювання

Короткий зміст

Транспортна галузь

1.                   

Недостатня взаємодія органів виконавчої влади та учасників автомобільного ринку,  автоперевезень та автовласників

Постанова КМУ від 25.03.2009 № 247

«Про утворення Ради автомобілістів та автоперевізників»

Прийнято

 

Сприяє взаємодії органів виконавчої влади, учасників автомобільного ринку автовласників та автомобільних перевізників України, що забезпечить урахування громадської думки під час підготовки та організації виконання рішень Уряду, актів центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань пасажирських та вантажних автоперевезень.

2.                   

Перевищення повноважень посадових осіб державних органів у сфері автомобільного транспорту

Постанова КМУ від 01.02.2009 № 94

«Про внесення змін до Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках»

Прийнято

 

Забезпечує додержання уповноваженою  особою Державтоінспекції порядку тимчасового затримання транспортного засобу та встановлених вимог при складанні протоколу щодо затримання такого транспортного засобу.

3.                   

 

Постанова КМУ від 25.02.2009 № 206 «Про внесення змін до порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»

Прийнято

 

Спрямовано на чітку нормативну регламентацію дій посадових осіб державних органів, уповноважених на здійснення контрольно-наглядових функцій.

4.                   

 

Постанова КМУ від 25.02.2009 № 207 «Про затвердження переліку документів, необхідних для здійснення внутрішніх перевезень вантажів»

Прийнято

 

Спрямовано на чітку нормативно обґрунтовану регламентацію переліку необхідних документів, які мають бути надані водієм на вимогу представника ДАІ.

5.                   

Економічно необґрунтовані ціни за здійснення вантажних автоперевезень

Постанова КМУ від 25.02.2009 № 226 «Про заходи щодо стабілізації цін на внутрішні вантажні автоперевезення»

Прийнято

 

Спрямовано на ліквідацію «демпінгу» на ринку автомобільних вантажних перевезень та запровадження економічно обґрунтованих цін на безпосереднє здійснення перевезень.

6.                   

Недосконала технологічна схема пропуску через державний кордон автомобільних транспортних засобів і контейнерів, її невідповідність міжнародним стандартів, що викликає невиправдані затримки оформлення вантажів під час перетину державного кордону.

Постанова КМУ «Про внесення доповнень до Порядку здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що перемішуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон»

 

Прийнято

 

Конкурентноздатність цих портів можлива за умови створення привабливих  умов для перевізників, зокрема удосконалення технологічних схем  пропуску через державний кордон в морських торговельних портах автомобільних, водних та залізничних транспортних засобів перевізників і контейнерів, що переміщуються ними, в тому числі спрощення митного оформлення та  процедур контролю в пунктах пропуску, приведення їх до вимог Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур, до якої приєдналась Україна.

7.                   

 

 

Постанова КМУ від 05.03.2009 № 279 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2003 р. № 1989»

 

Прийнято

Запровадження вільної практики як дозволу на захід судна закордонного плавання до порту та початок вантажних операцій без роботи комісії на борту судна призведе до зменшення обсягів контрольних та дозвільних процедур та прискорення обробки суден, збільшення пропускної спроможності морських портів України, отримання додаткових доходів підприємств морського транспорту за рахунок економії часу навантажувально-розвантажувальних робіт.

8.                   

Необхідність приведення діючих тарифів на переробку в портах порожніх контейнерів у відповідність до рівня портів-конкурентів з урахуванням кон’юнктури ринку.

Наказ Мінтрансу від 31.10.1995р. № 392 «Про затвердження Збірника тарифів на комплекс робіт, пов’язаних з обробленням вантажів у портах України» (із змінами)

Прийнято

Дозволить компаніям, що організували та підтримують  роботу контейнерних лінійних сервісів в українських портах, зменшити збитки, пов’язані з обвалом фрахтових ставок на ринку контейнерних перевезень у зв’язку з світовою фінансовою кризою, запобігти закриттю періодичних контейнерних сервісів в українських портах, а також дозволить привести ставки на перевалку порожнього обладнання, яким є порожні контейнери, у відповідність до ставок інших портів чорноморського та середземноморського регіонів (Росії, Румунії, Туреччини).

9.                   

Недосконалість правил дорожнього руху, створення зайвих перешкод у дорожньому русі

Постанова КМУ від 11.02.2009 № 124 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху».

 

Прийнято

 

Уточнення окремих пунктів правил дорожнього руху, які спрямовані на їх вдосконалення, справедливе запровадження.

 

Діяльність ринків

10.                

Хаотичне та безпідставне зростання вартості оренди за торгівельне місце

 Постанова КМУ від 05.03.2009 № 278 «Про заходи щодо стабілізації цін за надання послуг та оренду торгових приміщень (площ) у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів в умовах фінансово-економічної кризи»

Прийнято

 

Надасть можливість усунути несанкціоноване зростання вартості оренди за торговельне місце на ринках (в торгових центрах, комплексах, тощо) та порушення антимонопольного законодавства в умовах зростання фінансово-економічної кризи.

 

 

Фармацевтична галузь

11.                

Необхідність усунення проблемних питань, що виникли у сфері регулювання цін на продукцію фармацевтичного ринку

постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення та внесення змін до постанови КМУ від 17.10.2008 № 955»

 

Прийнято

Передбачає:

- зменшення в 4 рази обсяг регулювання та збільшення відсотків по граничним оптовим та роздрібним надбавкам;

- виключення із сфери державного регулювання цін  лікарських засобів вітчизняного виробництва з оптово-відпускною ціною виробника нижчою за 12 гривень за упаковку;

- затвердження Переліку лікарських засобів, ціни на які підлягають державному регулюванню, одночасно із самим механізмом регулювання.

12.                

Необхідність усунення проблемних питань, що виникли у сфері регулювання цін на продукцію фармацевтичного ринку

Постанова КМУ від 5 березня 2009 р. N 242 „Деякі  питання використання  спирту етилового для  виробництва лікарських  засобів”

Прийнято

Спрямована на встановлення квот, у межах яких здійснюється відвантаження спирту етилового, що використовується виробниками – суб’єктами підприємницької діяльності для виготовлення лікарських засобів.

 

Питання оподаткування

13.                

Позбавлення права фізичних осіб-підприємців бути платниками ПДВ

Постанова КМУ від 28.01.2009  №  45

 «Про скасування постанови Кабінету Міністрів України  від 20 грудня  2008  № 1118»

Прийнято

 

Суб’єктам підприємницької діяльності – фізичним особам повертається право на добровільну реєстрацію платниками податку на додану вартість відповідно до Закону України „Про податок на додану вартість”.

 

Соціальні питання

14.                

Роз’яснення  громадянам, які працюють за межами України щодо отримання права фіксації трудового стажу в Україні.

Постанова КМУ від 05.03.2009 № 236 «Про особливості застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727 для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність за межами України, в умовах світової фінансово-економічної кризи»

Прийнято

 

Прийняття постанови стимулюватиме фізичних осіб-підприємців, які працюють за межами України, до  участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та дозволить реалізувати їх соціально-економічні права.

15.                

Підтримка суб’єктів  господарювання в умовах фінансової кризи та створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності

Розпорядження Кабінету Міністрів України вiд 18.02.2009  № 176-р «Про затвердження плану заходів з виконання у 2009 році Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні»

Прийнято

Створення належних умов для реалізації конституційного права на підприємницьку діяльність, а також підвищення добробуту громадян України шляхом залучення широких верств населення до такої діяльності.

Основними очікуваними наслідками реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України є прискорення розвитку малого підприємництва, повноцінне використання його потенційних можливостей, перетворення його на дієвий механізм розв'язання економічних і соціальних проблем, сприяння структурній перебудові економіки, зміцнення економічної бази регіонів, швидке насичення вітчизняного ринку товарами та послугами.

16.                

Залучення широких верств населення до здобуття знань,  необхідних для   започаткування та ведення власної справи, підвищення ефективності діяльності суб'єктів малого підприємництва в регіонах

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.04.2009  № 298 «Про порядок використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з виконання Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні»

Прийнято

Забезпечення спрямування фінансової державної підтримки у реалізацію освітньої програми для підприємців та широких верств населення, що сприятиме підвищенню освітнього рівня громадян України з питань започаткування та ведення власної справи.

 

Питання державних платних  послуг

17.                

Неконтрольованість платних адміністративних послуг

Розпорядження КМУ від 25.02.2009  № 251-р «Про заходи щодо упорядкування надання державних платних послуг»

 

 

Прийнято

 

Зазначеними заходами передбачено проведення аналізу обґрунтованості надання підприємствам, установам, організаціям,  що належать до сфери управління органів виконавчої влади (1310) та місцевого самоврядування (5416) , повноважень щодо надання державних платних послуг, у тому числі з видачі документів дозвільного характеру.

 Виконання цієї роботи дозволить припинити надання підприємствами, установами, організаціями надання державних платних послуг, надання яких безпідставно їм делеговано.

Крім того, результатом цієї роботи буде створення реєстру державних платних послуг та підготовка проекту Закону України  «Про адміністративні послуги».

 

Питання ліцензування

18.                

Необхідність впорядкування на нормативному рівні процедури розгляду експертно-апеляційною радою при Держкомпідприємництві питань, віднесених до її компетенції

Розпорядження КМУ від 08.04.2009 № 363-р “Про затвердження складу експертно-апеляційної ради при Держкомпідприємництві”

 

Прийнято

 

Створення умов паритетності участі в роботі експертно-апеляційної ради представників державних органів і громадськості  (незалежні експерти та представники громадських організацій становлять 52 % загальної кількості членів експертно-апеляційної ради).

 Забезпечення дієвого механізму досудового оскарження суб’єктами господарювання рішень органів ліцензування.

 

19.                

 

Розпорядження Держкомпідприємництва від 15.04.2009 № 35 “Про організацію роботи експертно-апеляційної ради”

 

Прийнято

 

Визначення дати проведення засідань, затвердження плану роботи та порядків денних засідань експертно-апеляційної ради віднесено до повноважень Голови експертно-апеляційної ради; призначено секретаря експертно-апеляційної ради; визначено порядок реєстрації поданих до експертно-апеляційної ради документів та спосіб підтвердження факту звернення суб’єктів господарювання до експертно-апеляційної ради у десятиденний термін.

 

20.                

Урегулювання питання ліцензування провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів та їх торгівлі

Спільний наказ Держкомпідприємництва та Держлікінспекції від 03.03.2009 № 44/27 затверджені Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Прийнято

 

Спрощує та унормовує питання щодо ліцензійних умов з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами та питання відповідного Порядку контролю.

 

Комплексні питання (дозвільна система, система ліцензування, соціальні питання)

21.                

Підтримка  суб’єктів  господарювання в умовах фінансової кризи та створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності

Розпорядження Кабінету Міністрів України вiд 18.02.2009  № 176-р «Про затвердження плану заходів з виконання у 2009 році Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні»

Прийнято

Створення належних умов для реалізації конституційного права на підприємницьку діяльність, а також підвищення добробуту громадян України шляхом залучення широких верств населення до такої діяльності.

Основними очікуваними наслідками реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України є прискорення розвитку малого підприємництва, повноцінне використання його потенційних можливостей, перетворення його на дієвий механізм розв'язання економічних і соціальних проблем, сприяння структурній перебудові економіки, зміцнення економічної бази регіонів, швидке насичення вітчизняного ринку товарами та послугами.

22.                

Залучення широких верств населення до здобуття знань,  необхідних для   започаткування та ведення власної справи, підвищення ефективності діяльності суб'єктів малого підприємництва в регіонах

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.04.2009  № 298 «Про порядок використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з виконання Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні»

Прийнято

Забезпечення спрямування фінансової державної підтримки у реалізацію освітньої програми для підприємців та широких верств населення, що сприятиме підвищенню освітнього рівня громадян України з питань започаткування та ведення власної справи.

Оренда державного майна

23.                

Зменшення орендної ставки державного і комунального майна.

Постанова від 25.03.2009 № 316 Кабінету Міністрів України «Деякі питання плати  оренди державного майна»

Прийнято

Зменшено орендну ставку державного і комунального майна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт створено та підтримується за власної ініціативи

співробітників представництва Держкомпідприємництва України

у Київській області

Погода в Украине UcoZ Web Services
Powered By Ucoz Copyright MyCorp © 2008