Протягом квітня-травня 2009 року представництвом Держкомпідприємництва у Київській області проведено заходи з перевірки діяльності органів місцевої виконавчої влади щодо виконання норм Указу Президента України від 28.06.99. № 761 «Про впорядкування механізму сплати ринкового збору». За результатами проведеної роботи, у 12-ти районах області були виявлені порушення норм зазначеного Указу, а також окремих положень Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Зокрема, виявлені порушення такого характеру:

рішеннями деяких міських, сільських та селищних рад встановлені розміри ринкового збору на ринках за одне торгове місце за один день торгівлі для суб’єктів підприємницької діяльності, які реалізують сільськогосподарську, промислову продукцію та інші товари підсобного господарства, в межах, що не відповідають ст. 3 Указу Президента України від 28.06.99. № 761 «Про впорядкування механізму сплати ринкового збору». Так, цим Указом нижня та верхня межі ринкового збору для фізичних осіб встановлені у розмірі від 0,05 до 0,15 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, чим є відповідно 0,85 та  2,55 грн. за місце для торгівлі. Також окремими органами місцевої виконавчої влади розмір ринкового збору встановлюється без диференціювання для фізичних і юридичних осіб, що не відповідає Указу, яким таке диференціювання встановлено (для юридичних осіб нижня та верхня межі встановлені у розмірі 3,40 та 34 грн. відповідно).

За встановленої неузгодженості норм, про що йдеться вище, регуляторними органами, міськими, сільськими та селищними радами, при прийнятті відповідних рішень порушено ст. 5 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

На підставі викладеного вище, а також ст. 30 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі - Закон), п. 3, п/п 4, 7, 10 п. 4, п. 5 «Положення про представництво Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Київській області» відповідним органам місцевої виконавчої влади було запропоновано:

  1. Переглянути прийняті рішення та на підставі ст. 11 Закону прийняти нові рішення про встановлення розмірів ринкового збору відповідно до Указу з дотриманням вимог Закону.

  2. Передати до Представництва копії проектів нових рішень разом з копією базового відстеження результативності, копією аналізу регуляторного впливу щодо нових рішень.

За умови невиконання чинного законодавства, Представництво буде вимушено передавати відповідні матеріали до органів прокуратури.

 У контексті зазначеного, повідомляємо, що станом на 12 травня 2009 року нормам Указу не відповідають рішення (розпорядження) Білоцерківської, Богуславської міських рад, Бородянської селищної ради, Глевахівської селищної ради (Васильківського р-ну), Микулицької сільської ради, Пісківської, Клавдієво – Тарасівської селищних рад (Бородянського р-ну),  Вишгородської міської ради, Димерської селищної ради (Вишгородського р-ну), Іванківської селищної ради, Обухівської міської ради, Козинської селищної ради (Обухівського р-ну ), Бузівської сільської ради (Києво – Святошинського р-ну), Таращанської, Тетіївської міських рад, Кашперівської, П’ятигорської, Денихівської сільських рад (Тетіївського р-ну), а також Ржищівської та Сквирської міських рад.

 

 

 

назад